fbpx

Torga

AVOCATUS

LOKALIZACJA : WROCŁAW
METRAŻ: 100m2

W tym projekcie postawiliśmy na beże, odcienie szarości i ciemne brązy, które uzupełniają akcenty kolorystyczne: zieleń i miedź. Ze względu na słabość właścicielki do kamieni naturalnych, wykorzystaliśmy różne rodzaje: szary dolomit w salonie i kuchni oraz brazylijski granit Avocatus w łazience, który kolorystycznie koresponduje z akcentami w pozostałych pomieszczeniach.

Z dolomitu wykonaliśmy także listwy przypodłogowe, dzięki czemu piękne żyłkowania wykorzystanych materiałów prowadzą z jednego pomieszczenia do kolejnego, nadając spójności i naturalnego charakteru całości  projektu.

W łazience, poza zielenią granitu brazylijskiego, pojawiły się także inne elementy korespondujące z resztą wnętrza: szyba prysznicowa z efektem tłuczonego szkła nawiązuje do balustrad na klatce schodowej.

 

Kuchnia połączona z salonem miała być nie tylko funkcjonalna, ale także miała stanowić ozdobę tej przestrzeni. Dlatego też zdecydowaliśmy się na podniesienie fartucha blatu, dzięki czemu kuchnia jest niemal osobnym, wolnostojącym meblem. Delikatne miedziane akcenty, np. uchwyty i listwy ozdobne, dodają wnętrzu subtelnego ciepła. Tapicerowane zielone krzesła doskonale komponują się z zielenią parkową za oknami.