fbpx

Torga

ŚRÓDMIEŚCIE

LOKALIZACJA : WROCŁAW
METRAŻ: 66m2
ZDJĘCIA: TORGA DESIGN STUDIO

W tym apartamencie zdecydowaliśmy się na całkowitą zmianę układu funkcjonalnego, dzięki czemu uzyskaliśmy efekt zupełnie nietuzinkowej przestrzeni. Mieszkanie jest przeznaczone dla dwójki dorosłych osób, dlatego mogliśmy wydzielić pomieszczenie na przychodnie biuro. Przestrzeń która wcześniej pełniła funkcję dużego kwadratowego korytarza zaaranżowaliśmy na przestrzeń jadalną blisko kuchni.

Wszystkie meble zostały przez nas zaprojektowane, niektóre zostały stworzone wyłącznie z myślą o tym projekcie między innymi łóżko, regał za stołem czy gabloty w gabinecie.

Zdecydowaliśmy się zminimalizować ilości tkanin we wnętrzu, by zaakcentować surowość wnętrza. Wyposażyliśmy je jedynie w rolety, które w zależności od potrzeb – zaciemniają pomieszczenia całkowicie bądź rozpraszają wpadające światło.

Aby ją doświetlić zdecydowaliśmy się na przeszklenie narożnika biura. Wykorzystaliśmy do tego niekonwencjonalne rozwiązanie, stosując we wnętrzu szkło elewacyjne. W sypialni nie oddzielaliśmy przestrzeni łazienki od sypialni i garderoby. Zastosowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu przestrzenie przenikają między sobą – z sypialni wchodzimy bezpośrednio do garderoby, w której umieszczona jest umywalka, a dopiero za nią przechodzimy do łazienki.