fbpx

Torga

COBALT

LOKALIZACJA : ŁANY
METRAŻ: 205m2

Projekt wnętrz nowo wybudowanego domu w Łanach powstał dla inwestorów z zamiłowaniem do klasyki i elegancji. Naszym zadaniem było połączenie nowoczesnych elementów, jakie narzuciła bryła domu – wielkiego trójkątnego okna czy skośnego dachu – z eleganckim i kamienicznym stylem zaproponowanym przez inwestorów.

Największą dekoracją salonu i element przykuwającym uwagę jest lampa ceramiczna projektu Pani Jurek, która kolorem nawiązuje do przewodniego akcentu kolorystycznego – kobaltu.

W otwartej na salon kuchni zmieniliśmy pierwotny układ szafek, zaproponowany w projekcie architektonicznym. Zadbaliśmy o funkcjonalność, rezygnując z półwyspu na rzecz wyspy i projektując dodatkową przestrzeń do przechowywania drobnych sprzętów kuchennych. Funkcjonalność to nie wszystko – spełniliśmy marzenie właścicielki domu o witrynie, w której można wyeksponować jej kolekcję ceramiki. Aby uniknąć nadmiernej dominacji tego elementu nad resztą wnętrza, zaproponowaliśmy lekką formę. Witryna jest zbudowana z przeszklonych ścianek i została podwieszona nad podłogą.

W górnej łazience ze względu na skosy zdecydowaliśmy się na wolnostojącą wannę. Oryginalności nadają jej ryflowane wykończenia oraz podświetlenie led.